Jak pořídit nové webovky?

Máte webové stránky a chcete nové, anebo začínáte úplně od nuly, a nevíte, jak webovky pořídit.  Jaké jsou možnosti, co lze využít a na kolik vás to přijde?

Než začnete vůbec webové stránky řešit, položte si tři jednoduché otázky:

 • Proč web chcete?
 • Co vám mají nové webové stránky přinést?
 • A kolik na to máte financí?

To vše je základním kamenem, od nějž se odvíjí jak druh webu a jeho výstavba, tak i cenová relace za vše.

 

Každý to má jinak

Je jasné, že osobní stránky by vás neměly moc finančně zatížit a být v jednoduchém režimu. A jako řemeslník/živnostník také nepotřebujete drahé a exkluzivní webové stránky, a postačí jednoduchá vizitka na internetu, či jednoduché webové stránky o pár stránkách. Ale jako online obchodník, realizující se na internetu, budete potřebovat kvalitní a dobře fungující webové stránky.

A do třetice coby firma jistě budete chtít pěkné webové stránky jako kvalitní vizitku firmy na internetu v podobě webu o standardním designu a rozpětí, či něco komfortnějšího. Mimo účel a typ internetové prezentace je podstatná také suma, kterou do toho chcete investovat. I zde je jasné, že jako živnostník moc ne a jako firma si můžete dovolit více.

 

A jaké jsou možnosti?

Vybrat si lze budování webových stránek skrz

 • Free služby se stavebnicovým systémem, tzv. webbuilderem, kde si web sami bez problémů vybudujete a nestojí opravdu nic.
 • Tyto webbulidery nabízejí i zpoplatněné verze s rozšířenými funkcemi, platby jsou měsíční, pololetní či roční, a to v řádech několika stokorun.  
 • U obou výše uvedených verzí máte omezenou možnost výběru barvy, šablon, designu a ovládání (vše je předem nastaveno a u free verze hodně osekáno).
 • Oslovit někoho známého či přímo z rodiny, kdo stavbu webu umí a udělá to za pakatel. Třeba za pětistovku či tisícovku, maximálně do 10 tisíc korun.
 • Poptávat webovky u někoho fungujícího na volné noze tzv. freelancera, kde vše leží a padá na jednom člověku, přičemž částka se pohybuje od 10 tisíc korun nahoru.
 • Zkusit si sami vytvořit web za pomoci WordPress systému (zde je nutno mít alespoň základní znalosti), přičemž zaplatíte jen doménu a webhosting což je nějakých 600–800 Kč.
 • Oslovit specializovanou firmu orientující se na výrobu webových stránek, která má tým lidí, jež se vám o vše postará, ale stojí to dost peněz – od několika desítek tisíc nahoru.  
 • Anebo se obrátit na nás, protože my stavíme webové stránky s WordPress systémem levně a kvalitně, s možností spravování do budoucna skrz nás či vámi – viz naše nabídka s cenou od 3500 Kč.

Jestliže vaše podnikání závisí na online prostředí, nevyplácí se na webových stránkách šetřit, ale zase nemusí stát celé jmění. Záleží na typu, velikosti i druhu vašeho podnikání. Co si vyberete vy?

Nevíte si rady anebo nestíháte toto řešit a nové webové stránky potřebujete? My vše vyřešíme za vás! Stačí nás oslovit prostřednictvím našeho kontaktního formuláře, e-mailem grf@grfczech.cz , či dalšími kontakty zde.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

 

 

Posted in Blog pro vás and tagged , , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *