Využití sociálních sítí pro váš firemní web

Sociální sítě jsou součástí životního stylu dneška a kdo nemá profil na sociálních sítích, jako by nebyl. V případě firem to ale platí také. Ukažte se více na internetu a propagujte své služby a produkty na sociálních sítích!

Když se zamyslíte nad tím, jaké znáte sociální sítě, bezesporu vám jako první na mysli vytane Facebook, v závěsu za ním asi Instagram a Twitter. Ale věděli jste, že mezi sociální sítě, kde můžete perfektně podpořit vaše produkty a služby spadá i Youtube, nebo třeba LinkedIn či Pinterest?

Jednotlivé sociální sítě, respektive především Facebook, Youtbe, LinkenIn a pak ty další si postupně popíšeme. Dnes se ale budeme věnovat spíše obecnější rovině.

Co je na sociálních sítích důležité?

Samotný web nestačí

Samotný firemní web bez propojení na sociální sítě nestačí. Nepřivede vám zákazníky tak, jako když jste propojeni se sociálními sítěmi a linkbuildingem (URL adresami s odkazem) neřešíte odkazování na ně a zpět na vaše firemní webovky.

Vliv na povědomí o vás

Celková aktivita na sociálních sítích určitě podporuje nejen povědomí o vás jako firmě, společnosti či živnostníkovi, ale i zlepšuje i vaše celkové SEO webových firemních stránek.

Informace

Velmi důležité je mít vaši stránku, účet či profil na sociálních sítích důkladně vyplněný aktuálními informacemi a důsledně prolinkovaný s vaší webovou firemní stránkou. Jen tak si vyhledavače v indexu propojí informace s účtem na sociální síti a vaším webem. Jen tak budou váš účet na sociální síti vyhodnocovat jako kvalitní a vhodný k odkazování.

Vhodné propojení

Nemálo podstatné je i vhodné propojení dané sociální sítě s vaším firemním webem. Jedině ta podpoříte zmíněné SEO. Pro vhodné propojení využijte linky (URL adresy sociálních sítí) vložené na vašem firemním webu na text, nebo odkazy v obrázcích případně i ukázky videí s URL odkazem, nebo videoupoutávky.

I na sociální sítě patří klíčová slova

Veškeré informace i další obsah vkládaný na sociální sítě by měl v ideálním případě obsahovat klíčová slova spolu s odkazem (linkem, URL adresou) na vaše firemní stránky.  A ještě lépe na určitou vhodnou stránku firemního webu.

Pravidelnost příspěvků

Velmi podstatná je pravidelnost vkládaných příspěvků na sociální sítě, s dobrým načasováním (den i denní čas). Návštěvníci vašich firemních stránek či čtenáři si zvyknou na určitý den a třeba i dobu (dopoledne, odpoledne, časové rozpětí nebo hodinu), kdy mohou očekávat další novinku, či příspěvek.

Vyzývejte k lajkům a sdílení

Současné vyhledávače umí svým indexem zaznamenat a indexovat jak počty fanoušků, tak i jejich lajkování nebo sdílení. Proto ve svých příspěvcích poutavě, vtipně i zajímavě vyzývejte k lajkům a sdílečkám vašich příspěvků.

Takto ošetřené profily a účty na sociálních sítích jsou brány za hodně živé, čtivé a jsou zvýhodněny ve vyhledávání. Také podporují zpětnou vazbu i návštěvnost vašich webových stránek v rámci indexace.

 

Nevíte jak na to? Potřebujete se zviditelnit na internetu a řešit správně sociální sítě? Neváhejte nás oslovit! Napište nám oč máte zájem, co hledáte a řešíte. K dispozici je vám kontaktní formulář nebo nám napište na náš e-mail grf@grfczech.cz. Zadejte mimo jména s příjmením a e-mailu také telefonní číslo, které urychlí kontakt. Na vaše požadavky a podněty budeme reagovat co nejdříve. Děkujeme!

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

 

Posted in Blog pro vás and tagged , , , , .