Proč zrovna Word Press?

Open source alias otevřených systémů je hodně, a možností, jak si vytvořit webové stránky mnoho. Ale víte, proč pro vás upřednostňujeme právě systém Word Press?

Když se řekne dneska Word Press, mnozí mají jasno, protože vědí, oč jde. Word Press je software, který se řadí mezi redakční systémy. Patří k jednomu z nejoblíbenějších možností, jak si vytvořit webové stránky, nebo blog. Word Press se skládá ze dvou částí – obslužné tzv. backend části a výsledné tzv. frontend části. Z toho je jasné, že to, co si navolíte v obslužné části tedy v backendu, se objeví na výsledné části – tedy webovkách samotných navenek alias frontendu.

Hosting

Pro využití Word Press systému potřebujete mít zajištěn webový hosting, a v něm navolenu doménu. Webhosting je de facto pronájem prostoru na cizím serveru určený pro webové stránky. Poskytovatel hostingu je pronajímatel serveru. A díky webhostingu si lze webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server.

Doména

Doména, alias doménové jméno je internetová adresa vašich webových stránek a má tvar www tečka nejakynazev tečka a koncovka cz, eu, nebo jiná. Naše doména je www.grfczech.cz. Je to tedy většinou to, co si určujete jako název vašich webových stránek. I když název webovek může být i jiný než doména. Kdyby domény neexistovaly, museli byste do adresního řádku psát pro každé zobrazení nějakého obsahu (magazínu, blogu, informací) vepsat číselnou IP adresu sestávající z desetimístného kódu – například 182.72.43.118 a podobně.

Word Press

Systém Word Press (dále WP) se instaluje se na webový hosting. K obsluze potřebujete nezbytně operační systém daného zařízení (Android či Apple u mobilů a tabletů, Linux, či Windows u pc, notebooků a netbooků). Dále musíte mít nainstalovaný nějaký webový prohlížeč (Opera, Google Chrome, Mozilla) ve vašem zařízení, tedy stolním počítači, notebooku, netbooku, tabletu nebo chytrém telefonu.

Výhody Word Pressu jsou četné. Především fakt, že je zadarmo a platíte ročně pouze za hosting a doménu, případně jednorázově u nás za postavení webových stránek. Samozřejmostí je naše pomoc s vašimi stránkami v případě potřeby, i možnost jejich správy, nebo výuky ovládání Word Pressu v kurzu absolvovaném skrz Skype.

Jednoduchý systém

Také je WP velmi jednoduchý na ovládání a práci s ním i v něm. Nepotřebujete k práci programátorské dovednosti, proto je tento systém velmi oblíben. K mání jsou také časté, a hlavně bezplatné aktualizace WP, mnoho šablon a pluginů zdarma, a další desítky za malý poplatek.

Aktualizace

Aktualizace WP je postup, při němž je instalována novější verze tohoto redakčního systému. Díky ní je možná vyšší bezpečnost webu, s opravami případných chyb stávající verze. Aktualizace vylepšuje funkce, vlastnosti a ovladatelnost WP potažmo webu.

Plugin

Plugin je tzv. zásuvný modul a typ programu, jež funguje jen díky implementací do programu, kam je instalován. Tedy ve vašem případě do Word Pressu. Pluginů je mnoho – pomáhají při práci s designem, foto a grafickými programy, zobrazováním lišt atp.

Word Press je rovněž multijazyčný systém, tudíž je přeložen do vícero jazyků, a tím je usnadněno ovládání WP, stejně jako zmíněné pomocné aplikace tedy pluginy. Díky těmto všem četným pozitivním parametrům je Word Press ideální platformou k tvorbě webových stránek, s následnou snadnou a jednoduchou ovladatelností a užíváním.

 

Pokud vás Word Press zaujal, neváhejte se nám ozvat. Stačí nás oslovit skrz kontaktní formulář, anebo e-mail grf@grfczech.cz a nechat vše na nás.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

 

Autor: Pavla Košík Jelínková

Posted in Blog pro vás and tagged , , , .