Jak správně blogovat

Blog máte založen a nyní je důležité zaměření obsahu blogu a rovněž samotné texty. To jsou dvě docela klíčové věci. Co ještě je nutno při psaní blogu zohlednit? A jak být dobrý bloger?

Blog může být deníkem, publikovanými povídkami, nebo nějaký inspirátor tipů, rad a nápadů.  Ovšem pro vás jako pro podnikatele či živnostníka by měl být blog (ať už samostatný nebo zakomponovaný od firemních webových stránek) jakýmsi zajímavým a poutavě tvořeným zdrojem informací z vašeho oboru pro všechny, co přijdou na váš web či samotný blog.

Seriózní a slušivý design

Blog by měl mít pěkný design. To není až takový problém, v rámci webových stránek je blog sám o sobě jejich součásti a designově s nimi sladěn. U samostatného blogu můžete využít přednastavených šablon blogových web builderů.

Propagace vaše a vaší činnosti

Blog může být dalším smysluplným nástrojem propagace vaší činnosti, služeb a produktů. Na internetu jich jsou statisíce a na českém písečku desetitisíce. Mrkněte se na pár blogů a zkuste si vytvořit vlastní názor na to, proč jsou tak úspěšné či neúspěšné. Blog o cestování zajímá mnohé, tady je jedna podařená ukázka cestovatelského blogu. Další inspirace si vyhledáte skrz vyhledavač zadáním slova blog nebo firemní blog.

Kvalita převažuje nad kvantitou

Pamatujte, že kvalita je základ všeho – podnikání i psaní blogu. Vždy pište a vkládejte do blogu svůj autorský text. Zvolte proto nejen čtivost a poutavý text, ale rovněž kvalitní odbornost obsahu každého příspěvku, spojenou s vhodnou délkou cca o 300 znacích, která je pro SEO na internetu optimální. Tuto délku uznávají jako ideální mnohé webové systémy, včetně WordPressu. K SEO patří i klíčová slova, kterých volte na jeden text maximálně dva až tři výrazy. Samozřejmostí je bezchybná čeština v gramaticky správných vazbách, slovních spojeních a samotných jednotlivých slovech.

Blogujte pravidelně

Ano, nové příspěvky vkládejte do blogu a publikujte pravidelně. Optimálně 1x za týden, maximálně nejdéle za 10 až 14 dní. Před publikací si celý obsah nového článku důkladně pročtěte a zkontrolujte, případně opravte. Pravidelnost je základ úspěchu. Naučíte své čtenáře a návštěvníky webu, že 1x týdně se mohou těšit od vás na něco nového.

Povolte komentáře pod textem

Komentáře pod vašimi texty by měl být povoleny. Blogovým psaním nejen informujete a propagujete o svém podnikání, ale i získáváte interakci od čtenářů. Ta může být často podnětná i pro vaše samotné podnikání. I když jste teprve začínající bloger, nebojte se kritických komentářů, a i nad nimi přemýšlejte, zdali vám mohou něco do vaší činnosti a živnosti přinést a dát. Na komentáře vždy reagujte, přinejmenším poděkováním na názor, a reakci na komentář vložte nejlépe obratem. Čtenáři získají pocit, že vám na jejich názoru záleží a jistě se budou rádi vracet znovu na váš web a do blogu.

Propojte si blog se sociálními sítěmi

Bez sociálních sítí dnes neuspějete. Sociální sítě mají obrovský dosah, lze tam sdílet do nekonečna mnohé, (tedy i od vás a váš textu), a tyto texty mají široký dosah a dostanou se k těm, k nimž by bez sociálních sítí neměly šanci doputovat. Tak toho využijte!

Nevíte si rady anebo nestíháte toto řešit? My vše vyřešíme za vás! Stačí nás oslovit prostřednictvím našeho kontaktního formuláře, e-mailem grf@grfczech.cz , či dalšími kontakty zde.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

 

Posted in Blog pro vás and tagged , , , , .