Proč jít do vlastní domény?

V minulém článku jsme si řekli něco o tom, jak je důležitý dobře vybraný název domény, jaké jsou typy domén a jak ji správně zvolit. Dnes u domény ještě chvilku zůstaneme a řekneme se, proč je vlastně dobré jít do vlastní domény a nevyužívat něčí subdoménu.

Vlastní doména je dnes k podnikání a osobní prezentaci docela nutnost. A její pořízení není příliš finančně nákladné a bezesporu se vám do budoucna vyplatí. To, jakou doménu zvolíte (zda vlastní nebo subdoménu), řešíte již v prvopočátku, protože od ní se odvíjí další věci.

Nepodceňujte význam vlastní domény!

Bezplatné hostingové služby sice nic nestojí, ale doména na nich je de facto vždy jen subdoménou na něčí doméně, a poskytnuta je s velkými omezeními (omezení kontroly bezpečnosti, omezený prostor k dispozici), a přidanou reklamou, kterou nemůžete odstranit právě proto, že doména není vaše.

Další velkou nevýhodou je složitý a mnohdy dlouhý a těžko zapamatovatelný název a tvar takové subdomény, navíc nelze změnit poskytovatele hostingových služeb, protože tím byste o vypůjčenou subdoménu přišli a opět byste byli úplně na začátku „s holýma rukama“ a bez webovek.

Ani na zkoušku

Nedoporučujeme ani webovky na subdoméně takzvaně na zkoušku, protože pozdějším přechodem na vlastní doménu byste přišli o veškerou návštěvnost na této adrese a opět byste stáli u startovní pozice. Zkoušet přece lze i na vlastní doméně, kde si navíc můžete dělat co chcete bez omezení jak prostoru a bezpečnosti, tak díky reklamě, a ještě získáte lepší a dobře zapamatovatelný název.

On ten název je opravdu důležitý i s koncovkou, kterou zvolíte. Pozor na to, když chcete využít nějaký název domény a podobný je již registrován – občasnou záměnou části domény uživateli internetu (té co se říká doména třetího řádu a je to ta koncovka cz nebo com či eu za tečkou), pak nechtíc přihrajete své návštěvníky konkurenci.

Anebo vaši uživatelé vůbec nezjistí, že se spletli v zadávání URL adresy domény, návštěvou tam nabydou dojmu, že je na stránkách něco úplně jiného (služby firmy podobně pojmenované domény s jinou koncovkou) a již vás nenavštíví znovu.

Proto ten důraz na správnou volbu domény a její výběr. A vlastní webové stránky si žádají ideálně i vlastní doménu. Registrace je v současnosti snadná a rychlá. Nabízí ji dnes větší počet registrátorů, stačí zadat do vyhledávače pojem registrace domény. Z toho, co vám vyskočí vyberte svého registrátora.

Jaké jsou výhody vlastní domény?

  • Máte stálou a stabilní URL adresu vaší osobní či firemní prezentace
  • Můžete si zde zřídit vlastní emaily s názvem vaší domény za zavináčem (info@mojedomena.cz)
  • Máte vždy a všude kontrolu nad svými daty
  • Lidé vás jednoduše díky dobrému a jednoduchému názvu na internetu najdou
  • Sami si volíte, zda a kdy chcete doménu dále zaplatit a používat, nejste závislí na pronajímateli subdomény
  • Tyto subdomény můžete na svých webovkách sami vytvářet, a rozčlenit tak své webovky či vytvořit díky nim speciální sekce

Zkrátka a dobře v dnešní době víc, než kdy jindy platí, že kdo podniká a není na netu viditelný, tak jako by ani nebyl. Proto vlastnit svoji doménu je základem. A webovky na ní vytvořené jsou nutností a určitě vždy s obsahem základních informací o osobě či firmě, službách a produktech, které nabízíte.

Nevíte si rady anebo nestíháte toto řešit? My vše vyřešíme za vás! Stačí nás oslovit prostřednictvím našeho kontaktního formuláře, e-mailem grf@grfczech.cz, či dalšími kontakty zde.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

 

Posted in Blog pro vás and tagged , , , .